Kredyty gotówkowe z problemem windykacyjnym

Problemowy kredyt

Branża finansowa, opierająca się w głównym stopniu na uzyskiwaniu dochodów z pożyczania pieniędzy, zakłada nie tylko bezproblemowe kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne itd., ale także i takie, które trudno jest odzyskać. Pożyczanie pieniędzy to zawsze ryzyko, czasami czynność ściągania zaległego zobowiązania kosztuje sporo wysiłku, czasu a także pieniędzy. Nie bez powodu banki zatrudniają osoby, których zadaniem jest ściąganie wierzytelności poprzez zawiadamianie, przypominanie droga listowną, drogą telefoniczną. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż biorąc kredyt gotówkowy lub każdy inny, w jego kosztach są już wkalkulowane kwestie windykacyjne, a mimo bank zawsze na nowo będzie doliczał odsetki karne, opłaty związane z przesyłką korespondencji itd.

Przyczyny niedotrzymywania terminów spłat

Najczęstszą przyczyną kłopotów związanych z terminowością rat kredytowych są oczywiście kłopoty finansowe. Utrata pracy, pomniejszenie dochodów, wzrost wydatków to jednak nie wszystkie powody. Niestety często zdarza się sytuacja, iż kredytobiorca przyjmuje na siebie zobowiązania, które już z samego założenia będzie trudno spłacać regularnie. Wiara, iż jakoś to będzie to często droga do problemów. Jak już wspomniano, banki bardzo nerwowo reagują na przekraczanie terminu spłaty rat, już po kilku dniach konsultant może zadzwonić grożąc rozwiązaniem umowy kredytowej, a niestety taki zabieg sprawi, iż klient w ogromnym kłopocie finansowym będzie miał do spłaty nie tylko miesięczną ratę ale i cały kredyt na raz. Oczywistym jest, iż nie będzie w stanie tego zrobić.

Czy posiadanie sprzętów codziennego użytku lub wykup wakacji są warte życia w tak ogromnym stresie? Każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na takie pytanie. Poniekąd wpisanie na listę dłużników, umieszczenie informacji w bankowym biurze informacji kredytowej może okazać się rozwiązaniem chroniącym zadłużonego kredytobiorcę. Brzmi to absurdalnie, ale taki wpis zablokuje podejmowanie kolejnych zobowiązań w celu spłacenia już istniejących.

Zobacz także:  Bank upadł i co dalej.

Zanim zdecydujemy się na pożyczkę, warto przeanalizować nie tylko plusy natychmiastowego posiadania pewnych dóbr, ale także i minusy wynikające z dużego zagrożenia. Kredyt gotówkowy jest nie tylko doraźną pomocą finansową, ale także i odpowiedzialnością ze strony pożyczkobiorcy.  

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.