Ile musimy zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Tak naprawdę na pytanie ile powinniśmy zarabiać aby móc ubiegać się o kredyt gotówkowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na decyzję banków wpływa wiele czynników między innymi wysokość zaciąganego kredytu, ale przede wszystkim nasza zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Bank nie wydaje zatem decyzji kredytowej wyłącznie na podstawie informacji o wysokości naszych zarobków, choć są one istotne przy obliczeniu zdolności kredytowej.

Czasami doskwiera nam brak pieniędzy, jednak nie chcemy starać się o kredyt gotówkowy, ponieważ nie mamy pewności czy go dostaniemy. Wiele osób przez podjęciem takiej decyzji zadaje sobie pytanie, ile musieliby zarabiać, by otrzymać kredyt gotówkowy lub pożyczkę na dowolny cel? Warto dowiedzieć się jak bank weryfikuje swoich klientów, także pod względem dochodów. Być może dzięk8i temu bardzo szybko poradzimy sobie z kłopotami finansowymi i uda nam się podpisać bardzo atrakcyjną umowę kredytową.

Minimalny dochód wymagany przez bank

Jak już było wspominane na pytanie dotyczące minimalnych dochodów kredytobiorcy do otrzymania kredytu gotówkowego nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To zdolność kredytowa określa, czy kredytobiorca jest w stanie spłacać otrzymane zadłużenie i jaki kredyt będzie odpowiedni do indywidualnych możliwości finansowych kredytobiorcy.

Do obliczenia zdolności kredytowej bank potrzebuje szeregu informacji o nas. Potrzebne są przede wszystkim dane związane z miesięcznym wynagrodzeniem oraz wszystkimi wydatkami, które co miesiąc obciążają portfel przyszłego kredytobiorcy. Są to opłaty związane z rachunkami za żywność, czynsz, a także opłaty związane z mediami, transportem, czy edukacją. Dla banków ważna jest również informacja o wielkości naszego gospodarstwa domowego czyli ilości osób jakie mamy na utrzymaniu. Inną zdolność kredytową posiada rodzina, w której pracują dwie dorosłe osoby i nie posiadają dzieci, a inne możliwości finansowe ma rodzina, w której tylko jedna osoba pracuje, i ma na utrzymani współmałżonka oraz dziecko. Składając wniosek o kredyt musimy brać pod uwagę również te kwestie. Składając wniosek musimy też wiedzieć jaka wysokość kredytu nas interesuje oraz powinniśmy orientacyjnie określić przez ile miesięcy będziemy spłacać zadłużenie.

Zobacz także:  Co oznacza poręczenie w kredytach?

Jeśli chcemy złożyć wniosek ale nie wiemy jaka posiadamy zdolność kredytową i czy składanie wniosku ma w ogóle sens, możemy skorzystać z pomocy kalkulator zdolności kredytowej, który pomoże nam obliczyć, czy możemy liczyć na zgodę kredytową banku i szybkie zdobycie pieniędzy.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.