Bank upadł i co dalej.

Jakiś czas temu miała miejsce dosyć przykra sytuacja, kiedy jeden z polskich banków ogłosił upadłość. Sytuacja najbardziej zdenerwowała osoby, które miały w tym banku swoje indywidualne konta i jakieś pieniądze na nich lub posiadały lokaty w upadłym banku. Z dnia na dzień zostało zablokowane wypłacanie pieniędzy z kont klientów i zablokowano karty do bankomatów. Wiele osób nie zdawało sobie z tego sprawy i zostało bez grosza przy duszy. Bardzo często nie wypłacamy z konta całej wypłaty tylko płacimy za wszystko kartą. W takiej sytuacji, kiedy karta została zablokowana zostaliśmy bez pieniędzy. Sytuacja jest tym trudniejsza, jeśli nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy do czasu, kiedy Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaci nam nasze pieniądze. Wiele osób w tej sytuacji zdecydowało się na niewielkie pożyczki, które pomogą im przeżyciu do czasu, kiedy zwrócone zostaną im ich pieniądze.

W sytuacji, kiedy bank ogłosi upadłość, co prawda środki jakie mamy w tym banku zostają zablokowane, ale trzeba wiedzieć, że ich nie utracimy. Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia nam gwarancję zwrotu naszych środków do kwoty 100 tysięcy euro, czyli przeliczając na złotówki jest to kwota powyżej 400 tysięcy złotych. mało kto ma sumę, która jest większa.

Najczęściej osoby, które posiadają większe oszczędności lokują je na różnych kontach w różnych bankach, dzięki czemu jeśli jeden banki upadnie do momentu, kiedy zwrócone zostaną im pieniądze mają kasę na innym koncie i nie mają problemu, ze nie starczy im pieniędzy na życie. Gorzej jest z tymi, którzy mają małe sumy na koncie w banku, który ogłosił upadłość. Do wypłaty ich środków muszą sobie sami poradzić. Fundusz musi wypłacić nam pieniądze najpóźniej po okresie trzech tygodni. Znajdziemy ogłoszenie w jakim banków możemy wypłacić swoje pieniądze. Bardzo dobrze, że jest Fundusz Gwarancyjny. Bez niego moglibyśmy stracić oszczędności naszego życia, a tak mamy gwarancję, że wszystkie lub prawie wszystkie pieniądze zostaną nam oddane. Radą dla osób, które posiadają więcej pieniędzy jest to, aby trzymały je na dwóch różnych kontach w dwóch różnych bankach. Jeśli jeden upadnie mamy z czego żyć. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest jeśli mamy w domu schowane kilka złotych takich na wszelki wypadek.

Zobacz także:  Krótkoterminowe kredyty gotówkowe – czy jest z nimi związane ryzyko?

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.