Kredyt gotówkowy jest najpopularniejszym z dostępnych produktów bankowych, który został przygotowany w ten sposób, aby był osiągalny dla jak najszerszego grona Klientów. W przeciwieństwie do innych produktów bankowych skorzystanie z niego nie wymaga konkretnego celu. Może on zostać spożytkowany na zakup telewizora, pralki, nowego samochodu czy też na realizację marzeń. Sprawdź dobre oferty kredytów na www.Kredytomiania.EU, tam na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Banki tworząc kredyt gotówkowy, adresowały go do konkretnej grupy odbiorców. Są nimi osoby potrzebujące łatwo dostępnego, nieobarczonego skomplikowanymi procedurami wsparcia finansowego w niewysokiej kwocie.

Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego

Mogą z niego skorzystać przede wszystkim osoby posiadające zdolność do spłaty rat, czyli uzyskujące dochód ze źródeł akceptowanych przez bank.

Akceptowane źródła dochodu to:

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło, kontrakty,
  • emerytura, renta, zasiłek przedemerytalny,
  • własna działalność gospodarczą,
  • działalność rolnicza.

Jakie dokumenty są wymagane od wnioskodawców?

Podstawowym dokumentem uprawniającym do ubiegania się o kredyt gotówkowy jest oczywiście dowód osobisty. Chcąc złożyć wniosek, poza dowodem nie będziemy wiele potrzebowali, gdyż najczęściej wystarczy oświadczenie o tym, z jakiego źródła dowód uzyskujemy i w jakiej wysokości. Sporadycznie i w wyjątkowych sytuacjach możemy zostać poproszeni o udokumentowanie dochodu. Nie jest to kłopotliwe zrealizować taką prośbę, gdyż możemy to spełnić, przedstawiając na przykład wyciąg z konta z widocznym wpływem wynagrodzenia, emerytury bądź renty. Emeryci i renciści oprócz dowodu osobistego do kredytu najczęściej będą musieli przedstawić legitymację emeryta bądź rencisty. Osoby prowadzące działalność gospodarczą poza dowodem osobistym będą zmuszone przedstawić wpis do ewidencji działalności gospodarczej, NIP oraz REGON. Osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia, czy też kontraktu mogą zostać poproszone o dostarczenie kopii tych umów.

Nie to nie są to skomplikowane wymagania dokumentacyjne, które każdy z łatwością spełni. Dzięki takim niskim wymogom formalnym i dokumentacyjnym kredyt gotówkowy jest tak bardzo popularny wśród użytkowników.