Wybranie nowego kredytu będzie oznaczało oczywiście wiele rozmów z różnymi doradcami klienta. To muszą być specjaliści z prawdziwego zdarzenia, którzy mogą się pochwalić dużym dorobkiem typowo kredytowym. Dobry doradca klienta zawsze potrafi rozpoznać potrzebę każdego konsumenta nawet najbardziej wymagającego. Wystarczy mu tylko kilka minut rozmowy i od razu intuicyjnie będzie potrafił wybrać najlepsze produkty właśnie dedykowane dla nas. Chcesz przeanalizować kilka kredytów hipotecznych? Nie wiesz jak duży wkład własny będzie ci potrzebny? Najczęściej od razu będziemy się kierowali w naszych decyzjach tym co może nam zaproponować wyszukiwarka. Najczęściej klienci, którzy potrzebują dobrego kredytu hipotecznego będą wpisywali słowa kluczowe w Google. Po chwili wyskakuje nam kilka tych najlepszych propozycji, które są najpopularniejsze wśród klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Dużo będzie zależało od tego jaka ma być to wysokość kredytów oraz na jakie oprocentowanie liczysz.

Wymarzona nieruchomość i najlepszy kredyt

Oczywiście zawsze w przypadku kredytów hipotecznych chodzi o to, że chcemy sobie zapewnić wystarczającą ilość środków finansowych, aby pokryć nasz nowy zakup. Nie ma znaczenia czy to będzie duże mieszkanie czy też może dom wolnostojący. Od zawsze najpraktyczniejszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Przychodzi jednak już ten moment, że spotykamy się z analitykiem finansowym albo konkretnym doradcą kredytowym. Wówczas musimy być przygotowani właśnie na to, aby mieć jakieś oszczędności. Mówimy o wkładzie własnym, który powinien być zaprezentowany w banku. W zależności od tego jak długo chcemy brać kredyt oraz jaka będzie jego wysokość musimy mieć odpowiednio duże oszczędności. Nie można jednak przeznaczyć na takie zabezpieczenie wszystkich naszych pieniędzy. Trzeba to przeanalizować racjonalnie tak, aby całkowicie nie wyczerpać swojego budżetu. W razie konieczności powinniśmy nawet zrezygnować z konkretnej nieruchomości i zastanowić się nad mniej kosztowną.

Minimalny wkład własny

Zazwyczaj wkład własny będzie wynosić 20 % wartości konkretnej nieruchomości. Oczywiście ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do konkretnego banku i nie brakuje sytuacji, że np. taka instytucja finansowa może się zgodzić nawet na 10 % ceny lokalu. Nigdy nie będą to jednak kwoty niższe. Oczywiście niższy procent wkładu własnego to będzie także o wiele mniejsza ilość banków, z którymi będziemy mogli przeanalizować takie oferty kredytowe. Z reguły, więc każdy podchodzi raczej praktycznie i stara się zapewnić te 20 %. Równie istotnym czynnikiem będzie maksymalna wysokość kredytu hipotecznego. To głównie będzie zależeć od 2 podstawowych kwestii. Po pierwsze, oczywiście jak łatwo się domyślić chodzi o wartość samej nieruchomości i o wspomnianą zdolność kredytową klienta. Relacja pomiędzy tymi kluczowymi wartościami będzie ostatecznie gwarantować nam dostęp do naszej wymarzonej oferty kredytowej. Jak widać konsultacje zawsze będą niezbędne i mogą nam naświetlić wiele spraw związanych z kredytem.

Historia kredytowa

Nie zapominajmy także o tym, że zawsze będziemy posiadali jakąś konkretną historię kredytową chociażby w biurze informacji kredytowej. Wszystkie banki albo nawet firmy pożyczkowe zawsze będą miały dostęp do takich danych. A szczególnie będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją, jeżeli np. kiedyś mieliśmy gdzieś jakieś zadłużenie i to nawet niezbyt duże. Dlatego, jeżeli już interesują nas kredyty hipoteczne to powinniśmy potem je spłacać w wyznaczonych terminach i w kwocie takiej jak wcześniej była ustalona.