Korzystanie z możliwości finansowania zakupów czy innych wydatków przy pomocy kredytów z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze. Nie ma się co temu dziwić, z każdym rokiem banki bowiem ułatwiają dostęp do kredytów, dzięki czemu może się o nie starać coraz więcej osób.

Jednak rosnąca ilość ofert kredytowych nie ułatwia często klientom podjęcia decyzji. Banki kuszą w reklamach kredytami promocyjnymi, niskimi ratami czy brakiem formalności. Jednakże każdy klient ma inne oczekiwania wobec oferty kredytowej, dlatego też przed podjęciem decyzji coraz więcej osób starannie porównuje oferty, aby mieć pewność wyboru odpowiedniej. Obecnie zadanie to jest znacznie ułatwione, ponieważ klienci mają dostęp do wielu przydatnych narzędzi, z których korzystają przede wszystkim w Internecie. Zalicza się do innymi porównywarki kredytów jak również kalkulatory kredytowe. Pomagają one nie tylko znaleźć interesujące oferty według oczekiwań klientów, ale także umożliwiają wyliczenie przykładowej raty miesięcznej przy podanych założeniach kredytu. To znaczne ułatwienie, ponieważ rata kredytu powinna być przede wszystkim dopasowana do domowego budżetu i jego możliwości.

Zdaniem znacznej większości osób, poszukujących odpowiednich dla siebie ofert kredytowych do najważniejszych czynników zaliczają p6rzede wszystkim możliwość uzyskania kredytu w interesującej wysokości jak również wysokość raty miesięcznej. Długość okresu spłaty jest elementem, który pozostaje w dalszym tle, od niego bowiem uzależniona jest wysokość raty, wiele osób dopasuje kredyt do swoich oczekiwań pod względem wysokości raty, nie patrząc przy tym na to, przez jaki czas będą musieli spłacać kredyt. Obecnie bardzo często także klienci patrzą, czy proponowany im kredyt jest konkurencyjny na tle ofert innych banków. Szczególnie ci, którzy sprawdzają oferty banku, którego są klientami bardzo często oczekują, iż otrzymają propozycje znacznie lepszą, niedostępną dla osób niebędących klientami.

Z każdym rokiem także coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, nie dziwi więc rosnąca ilość ofert dla tej grupy klientów. Zaletami bankowości elektronicznej jest to, iż wszystko załatwia się za pośrednictwem Internetu. Także podpisanie umowy na kredyty, jeżeli wnioski zostały złożone poprzez bankowość elektroniczna odbywa się zazwyczaj w całości online. Co więcej, bardzo często klienci otrzymują od banków indywidualne propozycje, bazujące na ich wpływach i wypłatach z konta. Tutaj plusem dla zainteresowanych osób jest ograniczenie do minimum jakichkolwiek formalności, zazwyczaj wystarczy jedynie kilka kliknięć myszką, aby potwierdzić otrzymaną propozycje i w ciągu krótkiego czasu otrzymać wskazaną w ofercie kwotę kredytu na konto. Niektóre banki umożliwiają dzięki bankowości elektronicznej czy aplikacjom bankowym uzyskanie kredytu nawet w ciągu kilkunastu minut. Okazuje się, iż bardzo wiele osób przywiązuje wagę także do tego, ile czasu muszą czekać na rozpatrzenie wniosku, bowiem nikt nie ma ochoty na kredyt w niewielkiej sumie oczekiwać kilka dni.