Efektywność pozyskania kredytu gotówkowego zależy w bardzo dużym stopniu od znajomości procedur. Jeżeli rozumiesz prawa i obowiązki kredytobiorcy i pożyczkodawcy jesteś w stanie znacznie lepiej zarządzać kwestiami podpisania umowy kredytowej. Dochodzi do tego znacznie lepsza selekcja dogodnych instytucji finansowych. W artykule otrzymasz kilka wskazówek umożliwiających sprawne przejście przez aktualne procedury kredytowe.

Jak przygotować się do pozyskania kredytu gotówkowego?

Na pewno musisz wypełnić wniosek kredytowy, ale niekoniecznie stawiać się z nim w oddziale. Od tego masz, np. konsultacje telefoniczne, czy kanał multimedialny, coraz popularniejszy na poziomie firm pożyczkowych. We wniosku kredytowym przekazujesz podstawowe dane o gospodarstwie domowym, a mianowicie adres, przewidywane koszty utrzymania wraz z dochodami. Uważaj jednak, aby nie zaniżać kosztów utrzymania gospodarstwa domowego, ponieważ banki w większości weryfikują podobne dane na bazie zestawień z Głównego Urzędu Statystycznego. Standardowo warto zwrócić uwagę na to, aby dochód znacząco przekraczał koszty utrzymania gospodarstwa domowego. W ten sposób podkreślasz wiarygodność, a kredyt gotówkowy na pewno nie zagrozi ci w dłuższym terminie. Do kosztów utrzymania gospodarstwa domowego wlicza się wydatki na ubrania, czynsz, a nawet opłaty za jedzenie. Wielu kredytobiorców obawia się natomiast przedstawienia szczegółowych wyciągów z rachunku osobistego, co opóźnia najczęściej przyznanie pieniędzy. Warto wiedzieć, że bank i tak poprosi o dokładne potwierdzenie dochodów. Najszybciej zrobisz to właśnie za pośrednictwem wyciągu z rachunku osobistego, a w dalszej kolejności PIT – em, czy zaświadczeniem od pracodawcy.

Precyzyjne dopasowanie kredytu gotówkowego do zdolności kredytowej

Kredytobiorca powinien skupić się na dokładnym wytypowaniu ofert kredytów gotówkowych idealnie współgrających ze zdolnością kredytową. Znajdziesz wiele multimedialnych kalkulatorów zdolności kredytowej w odniesieniu do dochodu, co pozwoli nawiązać od razu kontakt z racjonalnym podmiotem. Warunki pozyskiwania kredytów gotówkowych zmieniły się wyraźnie na korzyść kredytobiorców z powodu znaczącego ograniczenia kosztów pozaodsetkowych. W 2018 roku na rynku kredytowym występuje najmniejszy w historii wskaźnik rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Jak widzisz procedura kredytowa nie jest zbyt skomplikowana. Wymaga jedynie skrupulatnego dopełnienia niezbędnych formalności, aby nie dopuścić do odrzucenia wniosku kredytowego zajrzyj jak go poprawnie wypełnic na http://www.splatka.pl/.